7 powodów, dla których warto iść na coaching

Coraz częściej spotykam osoby, które coś o coachingu słyszały ale nie bardzo wiedzą co ten coaching „robi” i dlaczego warto z takiego wsparcia skorzystać. Dlatego przygotowałam krótką listę najczęściej występujących korzyści. Wybór oparłam na wynikach badań oraz na własnych obserwacjach wynikających z kilkuletniej pracy z różnymi klientami coachingowymi.

 

A zatem jeśli skorzystasz ze wsparcia coacha to z dużym prawdopodobieństwem:
1. Odbudujesz swoją samoocenę i pewność siebie (to wg. statystyk jeden z najczęściej występujących efektów coachingu – wskazuje na niego ponad 70% badanych klientów coachingu) oraz „rozprawisz się” z wieloma ograniczającymi przekonaniami co ułatwi Ci osiągnięcie celów.
2. Powrócisz do ładu i komfortu po okresie silnego stresu, mega-wytężonej pracy lub po poważnej zmianie.
3. Zaplanujesz zmiany w swoim życiu zawodowym i / lub osobistym tak, by przyniosły Ci oczekiwany efekt szybciej i przy mniejszym wysiłku (i żebyś już po zmianach nie potrzebowała / potrzebował coachingu;-))
4. Odzyskasz równowagę i siłę zagubione w związku z trudnymi sytuacjami (takimi jak utrata pracy, wypalenie zawodowe, mobbing i wiele innych).
5. Rozbudujesz i / lub wzmocnisz swoje kompetencje komunikacyjne oraz zarządcze, tak, aby obowiązki menedżerskie wymagały mniej wysiłku a sprawiały więcej frajdy i przynosiły więcej sukcesów.
6. Zorganizujesz swój czas tak, aby robić więcej tego, co chcesz i lubisz a mniej tego, co bywa głośne lecz…niezbyt ważne.
7. Zaplanujesz jak budować swój wizerunek zawodowy na rynku pracy lub w firmie, do której właśnie Cię przyjęto.

Na zachętę informuję, że z badań PricewaterhouseCoopers wykonanych w 2009 roku na zlecenie International Coach Federation, dotyczących zwrotu z inwestycji w coaching wynika, że:
o    86% firm, które dokonały analizy wyników, deklaruje przynajmniej zwrot z inwestycji,
o    prawie co piąta firma osiągnęła 50-krotny zwrot z inwestycji,
o    średnio firmy zanotowały 7-krotny zwrot z inwestycji.

Masz jeszcze wątpliwości? Przypominam, że sesja „zerowa” jest bezpłatna. Poznajesz coacha, zadajesz ważne dla Ciebie pytania, dowiadujesz się na czym polega wsparcie coacha. Zapraszam do kontaktu.

I jeszcze zaproszenie! We wtorek, 28-go lutego będę prowadzić otwarte, bezpłatne warsztaty rozwojowe. Szczegóły i zapisy tu:  https://www.facebook.com/events/629216000602161/ Osoby nie-facebookowe proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *