7 powodów, dla których warto iść na coaching

Coraz częściej spotykam osoby, które coś o coachingu słyszały ale nie bardzo wiedzą co ten coaching „robi” i dlaczego warto z takiego wsparcia skorzystać. Dlatego przygotowałam krótką listę najczęściej występujących korzyści. Wybór oparłam na wynikach badań oraz na własnych obserwacjach wynikających z kilkuletniej pracy z różnymi klientami coachingowymi.

 

A zatem jeśli skorzystasz ze wsparcia coacha to z dużym prawdopodobieństwem:
1. Odbudujesz swoją samoocenę i pewność siebie (to wg. statystyk jeden z najczęściej występujących efektów coachingu – wskazuje na niego ponad 70% badanych klientów coachingu) oraz „rozprawisz się” z wieloma ograniczającymi przekonaniami co ułatwi Ci osiągnięcie celów.
2. Powrócisz do ładu i komfortu po okresie silnego stresu, mega-wytężonej pracy lub po poważnej zmianie.
3. Zaplanujesz zmiany w swoim życiu zawodowym i / lub osobistym tak, by przyniosły Ci oczekiwany efekt szybciej i przy mniejszym wysiłku (i żebyś już po zmianach nie potrzebowała / potrzebował coachingu;-))
4. Odzyskasz równowagę i siłę zagubione w związku z trudnymi sytuacjami (takimi jak utrata pracy, wypalenie zawodowe, mobbing i wiele innych).
5. Rozbudujesz i / lub wzmocnisz swoje kompetencje komunikacyjne oraz zarządcze, tak, aby obowiązki menedżerskie wymagały mniej wysiłku a sprawiały więcej frajdy i przynosiły więcej sukcesów.
6. Zorganizujesz swój czas tak, aby robić więcej tego, co chcesz i lubisz a mniej tego, co bywa głośne lecz…niezbyt ważne.
7. Zaplanujesz jak budować swój wizerunek zawodowy na rynku pracy lub w firmie, do której właśnie Cię przyjęto.

Na zachętę informuję, że z badań PricewaterhouseCoopers wykonanych w 2009 roku na zlecenie International Coach Federation, dotyczących zwrotu z inwestycji w coaching wynika, że:
o    86% firm, które dokonały analizy wyników, deklaruje przynajmniej zwrot z inwestycji,
o    prawie co piąta firma osiągnęła 50-krotny zwrot z inwestycji,
o    średnio firmy zanotowały 7-krotny zwrot z inwestycji.

Masz jeszcze wątpliwości? Przypominam, że sesja „zerowa” jest bezpłatna. Poznajesz coacha, zadajesz ważne dla Ciebie pytania, dowiadujesz się na czym polega wsparcie coacha. Zapraszam do kontaktu.

I jeszcze zaproszenie! We wtorek, 28-go lutego będę prowadzić otwarte, bezpłatne warsztaty rozwojowe. Szczegóły i zapisy tu:  https://www.facebook.com/events/629216000602161/ Osoby nie-facebookowe proszę o bezpośredni kontakt ze mną.

4 komentarze:

 1. Teraz coaching stał się mega popularny, ja sama mocno myślę, czy nie spróbować zostać takim coachem. Obawiam się konkurencji na rynku, skoro to teraz takie popularne to coachów pewnie pod dostatkiem.. No i jak zacząć? kursy? szkolenia? a może jeszcze jakieś inne drogi ?

  Odpowiedz
  1. Przyjazny Coaching 8 sierpnia 2019 o 11:50

   Według mnie zacząć warto od zdobycia doświadczenia. Zarówno zawodowego (pracowniczego i menedżerskiego), jak i po prostu życiowego. Następnym etapem może być dobra szkoła coachingu. Taka, która w trakcie nauki daje możliwość praktykowania (uwaga – klientów trzeba znaleźć samemu ale to nie jest trudne bo zwykle taki coaching prowadzony przez osobę uczącą się jest darmowy;-).
   Konkurencja na rynku jest duża. Dlatego warto o tym myśleć raczej jako o uzupełnieniu innych kompetencji zawodowych. Utrzymywanie się tylko z coachingu na pewno nie jest w Polsce łatwe i bardzo niewiele osób to robi.

   Odpowiedz
 2. @Ewelina a moze pomyśl o takich studiach 🙂 Wydaje mi się, że lepszy pomysł niż kursy.

  Odpowiedz
 3. Wg mnie bycie takim trenerem to nie jest łatwa kwestia. W zależności na jaką dziedzinę bardziej byś się pisała, czy od strony fizycznej, dietetycznej,czy może tylko mentalnej.
  @Ewelina są studia nie wiem czy wiesz „coaching`u”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *