Rozmawiaj o tym

Jestem po kilku pojedynczych sesjach, które rozdałam ostatnio na FB. Przyznam, że okazały się one dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Dlatego już myślę o „pigułkach coachingowych”. A tymczasem zachęta do rozmawiania…

Zwykle, kiedy rozmawiam z klientem o dłuższym procesie coachingowym, pierwsze spotkanie służy wzajemnemu poznaniu się a klientowi także uzyskaniu wiedzy o tym czym jest coaching, w jaki sposób pracuje się podczas sesji itp. Uzgadniamy też warunki współpracy. Tym razem, ze względu na fakt, iż były to sesje pojedyncze, zgłosiły się osoby gotowe od razu otwarcie rozmawiać i pracować. OK, przyznaję – większość to ludzie, którzy bądź już się ze mną gdzieś zetknęli bądź ktoś im mnie zarekomendował. Mimo to jestem pełna podziwu i szacunku dla nich ze względu na fakt, że byli gotowi od razu przystąpić do rzeczy – najpierw otwarcie powiedzieć o problemie, nad którym chcą pracować a zaraz potem dzielić się informacjami i odczuciami, o które pytałam.
Okazuje się, że zapotrzebowanie na sesję wynikało przede wszystkim z faktu, iż moi rozmówcy zastanawiali się nad swoimi problemami samodzielnie, nie analizując ich w przyjaznej, szczerej rozmowie. W podsumowaniu sesji słyszałam „jak to głośno nazwałam to wygląda bardziej konkretnie”, „w naszej rozmowie pojawiły się bardzo ciekawe pomysły”, „nigdy o tym nie pomyślałam, nie zadałam sobie takiego pytania”, „o, to zupełnie nowy dla mnie punkt widzenia”. Na koniec – nawet jeśli problem nie został rozwiązany – zaplanowane były kolejne działania. A i nastrój znacznie lepszy.
Dlatego ROZMAWIAJ! Z coachem, z kimś zaprzyjaźnionym, z mentorem, współpracownikiem, członkiem rodziny. Nie pytaj o radę – to Ty wiesz najlepiej do jest dla Ciebie dobre. Proś o „przegadanie”, pomoc w przeanalizowaniu problemu.

Wygląda na to, że takie „coachingowe pigułki” mogą być całkiem przydatne;-) Dlatego pod koniec wakacji przygotuję ofertę na kilka sesji coachingowych, które pozwolą „rozpracować” ważne zagadnienia i sposób myślenia o nich. Zapraszam do śledzenia bloga i fanpejdża Przyjazny Coaching.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *